• Plasental histoterapi

Project Description

Alopesi areata (Latincesi alopecia areata) halk arasında saçkıran veya kılkıran olarak bilinir. Bu hastalıkta vücut kılları belli bir belirti olmaksızın dökülmektedir. Dökülmenin sebebi vücuttaki kıl foliküllerinin bağışıklık sistemi tarafından tanınmayıp reddedilmesidir. Saçkıran bulaşıcı değildir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde görülür. Genellikle 20 yaşından önce başlasa da her yaşta ortaya çıkabilir. Toplumda görülme oranı binde bir civarındadır.

Dünyada saçkıran tedavisi yapan hastaneler içerisinde en ünlü ve en başarılı olanı Küba’nın başkenti Havana’da bulunan Histoterapia Placentaria Sağlık Merkezi’dir. Histoterapia Placentaria bünyesinde plasenta temelli bir tedavi geliştirilmiştir. Saçkıran tedavisinde kullanılan Loción Piloactiva % 25 oranında hidroalkolik insan plasentası ihtiva eder. Piloactiva losyonunun başarı oranı % 76’dır.

* * *

SAÇKIRAN TEDAVİSİ

Bilgilendirici video konferans

Uzmanlaşmış muayene

Tedavi eğitimi (1 seans)

Fiyat: 180 CUC

Not: Başvurulan diğer tedavi yöntemlerinin Havana’daki muayeneden 45 gün önce bırakılması tavsiye edilir. Hasta cilt biyopsisi sonucunu yanında getirmemişse bu analiz 150 CUC ile ücretlendirilmektedir.

Project Details