İLAÇLAR

ÖNCÜ

Küba, birçok hastalık için dünyada daha önce görülmemiş tedaviler ve ilaçlar geliştirmiştir. Tanıtım amaçlı bu sayfada bu ilaçların önde gelenleri hakkında genel bilgiler yer almaktadır.

ÖZGÜN

Küba’da üretilen ilaçlarda plasenta, akrep zehri gibi diğer ülkelerde pek başvurulmayan hammaddelerden de yararlanılmaktadır. Özellikle plasentanın oldukça geniş bir kullanım alanı vardır.

ETKİLİ

Küba’da üretilen birçok ilaç kendi alanında dünyanın en iyisi olarak kabul görmektedir. Detaylar ve bu sayfada bulunmayan diğer ilaçlar hakkında bilgi almak için bizimle bağlantıya geçilebilir.

Kanser ilacı

VIDATOX

Küba’ya özgü bir tür olan mavi akrebin zehrinden üretilen dil altı damlası. Her kanser türü için, hastalığın bulunduğu evreye bakılmaksızın kullanılabilir. Hakkında birçok olumlu geri bildirim bulunmaktadır.

Akciğer kanseri aşısı

CIMAVAX-EGF

Dünyadaki ilk kanser aşısı. Küçük hücreli olmayan akciğer kanserinin IIIB ve IV evrelerinde, kemoterapi ile radyoterapi sürecinin ilk aşamasının tamamlanmasını takip eden dördüncü haftadan itibaren uygulanır. Etkinliği ABD’deki klinik testlerde de kanıtlanmıştır. Küba’da Vaxira (racotumomab) isimli bir akciğer kanseri aşısı daha vardır.

Baş ve boyun kanseri aşısı

CIMAHER

Dünyada baş ve boyun kanseri tedavisi için geliştirilmiş olan ilk aşı. Etken maddesi nimotozumab’dır. Radyoterapi sürecinde hastaya uygulanır. Aşının önerilen dozu haftalık 200 mg’dır.

Diyabetik ayak ülseri ilacı

HEBERPROT-P

Dünyada diyabetik ayak ülseri tedavisinde kullanılan en etkili ilaç. Kan dolaşımı bozukluğu görülen, sinir dokusu hasarlı, 20 santimetreden büyük ve çok derin vakaların tedavisinde de kullanılabilmektedir.

Vitiligo ilacı

MELAGENINA PLUS

Dünyanın en etkili vitiligo ilacı. Üretiminde plasenta kullanılmaktadır. Hastalığın görüldüğü bölgelere sürülerek uygulanır. Tedavi sürecinin başlangıcında hastalık ilerleyebilmektedir, ancak bu geçici bir durumdur.

Sedef ilacı

CORIODERMINA

Plasentadan üretilmiş olan dünyadaki en etkili sedef hastalığı ilacı. Jel halindedir ve hastalığın görüldüğü bölgelere sürülür. Tedavi sürecinin başlangıç aşamasında hastalık etkinleşebilmektedir. Bu durum yaklaşık 15-25 gün sürer.