• Plasental histoterapi

Project Description

Sedef veya psoriasis şişmiş ve iltihaplı skuamöz lezyonlar üreten bir deri hastalığıdır. Derinin herhangi bir bölümünde ortaya çıkabilir. En sık rastlandığı yerler diz, dirsek, sırt ve kuyruk sokumudur. Sedef hastalarının büyük kısmında plak tipi sedef görülür. Hastalığın ters sedef, eritrodermik sedef, damla tipi sedef gibi türleri de vardır. Sedef bulaşıcı bir hastalık değildir.

1980’lerde Kübalı Dr. Carlos Miyares Cao insan plasentasının sedef hastalığının tedavisinde etkili olabileceğini keşfeder. Diğer bir Kübalı doktor olan Manuel Taboas ile beraber yürüttüğü araştırmaların ardından sedef hastalığının tedavisinde % 78 oranında etkili olan Coriodermina isimli ilaç geliştirilmiştir. Bu sebeple Küba sedef tedavisi açısından dünyanın en başarılı ülkesi olarak bilinir. Küba’da sedef hastalığı tedavisi başkent Havana’da bulunan Histoterapia Placentaria Sağlık Merkezi’nde gerçekleştirilmektedir.

* * *

CORIODERMINA İLE SEDEF HASTALIĞI TEDAVİSİ

Bilgilendirici video konferans

Uzmanlaşmış muayene

Ayakta tedavi (3 seans)

Fiyat: 240 CUC

Not: Başvurulan diğer tedavi yöntemlerinin Havana’daki muayeneden 45 gün önce bırakılması tavsiye edilir. Hasta cilt biyopsisi sonucunu yanında getirmemişse bu analiz 150 CUC ile ücretlendirilir.

Project Details